GILDIJÄNESE JAHT! PÄRNU PÄEVA ERIÜRITUS

08
Aprill 2017
Laupev

Pärnu päeva puhul toimub Gildimajas kogupere meisterdamis- ja orienteerumismäng „Gildijänese jaht“! Tegemist on lõbus ettevõtmisega, kus läbi erinevate Gildi kodade külastuse ning meisterdamise valmib vahva ja omanäoline mänguasi ning mille käigus õpib tundma erinevaid käsitöötehnikaid ja materjale.

Gildijanese jaht_MMG_08042017

Kui seni on jänesejaht toimunud päev pärast Suurt Reedet ja oleme valmistanud märtsijäneseid, siis sel aastal mängime orienteerumis- ja meisterdamismängu nädal varem, Pärnu päeval, ja meisterdame ajalugu ja tänapäeva tähistades ühiselt hoopis Gildijäneseid!

Kas te teate, kes on tsunftijänesed? Nii kutsuti keskajal iseõppinud meistripaberiteta käsitöölisi, kes ei kuulunud ühessegi ametiliitu. Usutavasti leidus selliseid tsunftijäneseid ka Hansa Liitu kuuluvas Uus-Pärnus – just siinsamas vanalinnas.
Gildijänese mõistet ajalugu küll ei tunne, aga see ei tähenda, et teda olemas ei ole – tegemist on vahva tänapäevase tegelasega, kes peidab ennast Pärnus, Uus tn 5 asuvas Gildimajas ja kelle leiab üles vaid siis, kui ta oma kätega valmis teha!

Jänesejahile võib tulla 8. aprillil 2017 ajavahemikus 11.00-15.00, mäng võtab aega umbes 45 minutit.
Ette registreeruma ei pea, täpsema info ja mängu juhised saab kohale tulles Gildi poest.

Mäng sobib nii suurtele kui väikestele ja osaleda saab nii ühiselt kui iseseisvalt.

Osalustasu ühe jänese kohta: 5 €
Tasumine sularahas.