JOOGAKODA

Marilii Toots
IMG_5115_veeb_Marilii

Minu joogakoda Gildimajas on nö “virtuaalne” – koda majas reaalselt ei ole, kuid viin läbi tunde Gildi ärklisaalis ja individuaalseid nõustamisi.

Joogatreeningutega alustasin 2005 aastal osaledes erinevates gruppides. Mõned aastad hiljem algasid õpingud KHYF rahvusvahelisel 4 aastasel joogaõpetajate koolitusel, kus saime põhiteadmised jooga olemuse kohta ning oskused õpetuse edastamise osas. Tallinnas jagasid õpetust Yogaskolani Rootsi õpetajad Hanna Staaff ja Karina Freij. Tänaseks on läbitud ka sama koolkonna 2 aastane SKY Yoga rahvusvaheline Vedic Chant õpetajate koolitus, kus õpiti erinevaid mantraid, praktikaid ja sanskriti. Lisaks olen läbinud MTÜ Hingerahu poolt korraldatud kogemusnõustajate koolitust.

Jooga grupitunde olen andnud 2010st aastast Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Personaalsemaks lähenemiseks juhendan 2012st aastast ka individuaalseid joogatunde.

Oled teretulnud, kui huvitud jooga individuaal- ja/või grupitundidest sh. joogafilosoofiast, temaatilistest seminaridest, grupi- ja/või individuaalsest kogemusnõustamiest, oledülitundlik inimene ja/või empaat; kui Sind huvitavad järgmised valdkonnad: eneseleidmise tee, igapäevaeluga toimetulek ülitundliku inimesena, teadlik lõdvestumine, sisemine vägi, helid ja veedamantrad, ärevushäirete-, läbipõlemise-, depressiooni-, sõltuvussuhete- ja psühhosomaatiliste kehareaktsioonidega toimetulek jpms.

Lähtun oma töös nii tavapsühholoogiast kui joogafilosoofiast. Samuti on oluline osa üle kümne aastasel joogakogemusel ning isiklikel läbielamistel. Individuaalsel kohtumisel alustame vestlusest, kuid vastavalt vajadusele võtame kasutusele erinevaid praktilise vahendeid. Kohtumiste arv ning sagedus sõltub vajadusest. Võimalusel võiks arvestada minimaalselt viie kokkusaamisega. Soovikorral on võimalik saada kaasa täpsemad näpunäited iseseisvaks tegutsemiseks.

Individuaaltundide, kavade ja /või konsultatsioonide jaoks lepime eraldi aja.

 

Klassikalise jooga tundides õpitakse:
– keskenduma, olema kohal siin ja praegu, tunnetama ja kuulama oma keha ning pingutama ja lõdvestama vastavalt sellele;
– kasutama erinevaid füüsilisi asanaid ehk asendeid, mis aitavad arendada keha ja meelt ning muuta erinevaid harjumuslikke mustreid;
– teadlikult hingama ja tajuma kuidas hingamine mõjutab ja toetab meie enesetunnet.

Tundides kasutatakse häält, visualiseerimist ja erinevaid keskendumus ja hingamisharjutusi. Tegeletakse enesejälgimisega. Räägitakse jooga filosoofilisest taustast.

 

Grupitundide kohta leiad infot kalendrist, individuaaltundide, individuaalkava või erinevate töötubade osas võta minuga ühendust.

Saadaval on ka Joogakoja kinkekaart, mille väärtuse määrab ostja. Kinkekaardi eest saab osaleda nii Gildi ärklisaalis toimuvates kui individuaaltundides. Kinkekaarti on võimalik osta Gildimaja kontorist sularaha eest või ette tellides ja arvega e-posti teel aadressilt info@maarjamagdaleenagild.ee. Tellides kinkekaardi soovitud aadressile tasub ostja saatekulud.

 

telefon: +372 5262 821
e-post: marilii.toots@gmail.com
koduleht: www.joogatunnid.ee

IMG_5435  IMG_5401 IMG_5633 IMG_5644